Jelenlegi hely

Győri Mosolyvár Óvoda Kismegyeri Tagóvodája

Cím: 9028 Győr, Arató u. 5.  
Tel.:96/425-661
Email:kismegyeriovi@4gmk.hu
Óvodavezető-helyettes/Tagóvodavezető neve: Bálint Éva

„ Ide bújj, ide bújj hozzám! Zöld barlangra találtam, bodzabokor alján. ”

Barátságos kis óvodánk Kismegyeren, családi házas környezetben található.
Hatalmas, parkosított, korszerű fajátékokkal felszerelt udvarunk természetes környezetet biztosít óvodásaink számára, hogy megismerjék, megszeressék és óvják a természetet és állatvilágát. Remek lehetőséget nyújt, hogy, gyermekeink szabadon mozoghassanak és megismerkedjenek a legkülönfélébb mozgásformákkal.
Saját óvodai nevelési programunk középpontjában a gyermeki személyiség fő fejlesztő tevékenysége-a JÁTÉK áll. Nevelő munkánkkal arra törekszünk, hogy az óvodában eltöltött évek során a kisgyermekek igényeinek megfelelően életük legfontosabb tevékenysége a játék legyen, hogy megmaradjon bennük az új megismerésének vágya, a gyermeki rácsodálkozás képessége, hogy az évek során önálló, gondolkodó, magabiztos, kreatív emberkék váljanak belőlük.
Két vegyes életkorú csoportunk lehetővé teszi, hogy mindenki ismerje egymást, a másik csoportbelieket és felnőtteket egyaránt. Ez teszi intézményünket családiassá, ehhez járul hozzá az egyéni bánásmód és az otthonos légkör.
Gyönyörű, tágas, új bútorokkal felszerelt csoportszobáink játékeszközök gazdag kínálatával várják a gyerekeket, ahol csodás mesevilágban érezhetik magukat.
Célunk, hogy a hozzánk járó gyerekek jól érezzék magukat, kötődjenek a mesékhez, versekhez, mondókákhoz, zenéhez, környezetük szépségeihez, az alkotó tevékenységekhez, művészetekhez, hogy minél több tapasztalatszerzési lehetőséget megragadva élményekben gazdagon teljenek óvodás éveik.
Büszkeségünk: Nevelési munkánkban kiemelkedő szerepet kap a színvonalas vizuális nevelőmunka, melynek eredményeként számos nemzetközi és helyi rajzpályázati díjat vehettek át óvodásaink. A népzenére és néptáncra épülő  „Így tedd rá!” program segítségével a néptánc alapjait is megismerhetik gyermekeink.
Óvodánk jelentős szerepet tölt be a település kulturális életében, hagyománnyá vált ünnepeinket játszóházaink és óvodásaink műsorai színesítik nagy sikerrel. Ezek a programok hatalmas közösségformáló erővel bírnak, bensőségesek, hangulatosak.

Programjaink: Családi Nap, sportnapok, Tökfesztivál, Mihály-napi vásár, Márton-napi      vigasság, játszódélután a szülőkkel, Mikulásvárás, Adventi barkácsolás,  Karácsony, Farsangi mulatság, zenés műsorok, Színházi előadások, Húsvéti hagyományőrzés, Óvónők közös bábjátéka, Gyermeknap, Kirándulás a szülőkkel, Kismegyeri Juniális.

 

BŐVEBB INFÓÉRT KATT IDE!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Ugrás az oldal tetejére